Буктрейлер



“Архітектура – це той же літопис світу.
 Він промовляє тоді, коли вже мовчать
і легенди, і перекази”.

Микола Гоголь

Україна – це історія, архітектура, природа, технічні досягнення, сакральні пам’ятки, урбаністична культура, тиха краса віддалених містечок і сіл…
Усвідомлення того, що ти є частинка  цієї величності під назвою Україна, наповнює душу як дитини так і дорослого натхненням та гордістю за свою державу.
Протягом століть фортеці та храми непохитно стояли на варті, боронячи рідну землю від зла.
Однією з таких пам'яток є Аккерманська фортеця у місті Білгород – Дністровський.
Ось як описував Аккерманську фортецю класик української літератури Іван Семенович Нечуй-Левицький у ХІХ столітті: "Над самим лиманом стояла давня Генуезька твердиня з високими, довгими, темними стінами з визубнями і зазубнями зверху. Поверх стін, порослих зеленим бадиллям, стриміли високі башти. Муровані стіни з баштами ніби виходили просто з води, а в воді одбивались такі самі стіни й башти, неначе хотіли впасти в глибоку синю безодню".  
Білгород-Дністровська фортеця є однією з найбільших середньовічних фортець в Україні. Периметр її стін становить 2,5 кілометри а загальна площа - більше 9 га. Товщина стін коливається від 1,5 до 5 метрів, а висота стін та башт - від 5 до 15 метрів. З півночі фортечні мури майже впритул підступають до Дністровського лиману. З інших трьох боків фортецю оточує рів, сучасна глибина якого сягає 13-14 метрів. Внутрішня стіна рову на кілька метрів вища ніж зовнішня.
Здійснити уявну подорож в Аккерманську фортецю, до Києво –Печерської Лаври, замку Шенборнів та інших казкових фортець України Вам допоможе книжка, яку я сьогодні презентую…

ОТЖЕ: Серія великих книжок для допитливих дорослих та дітей « Світ навколо нас»
                       "Визначні пам'ятки України"

Робота виконана за допомогою програмного забезпечення для відео монтажу « Pinnacle studio14», були використані кадри з фільму « Фортеці та замки України з висоти пташиного польоту» студії Falkon.
 

https://www.youtube.com/watch?v=c867HnTzZ1g

Комментариев нет:

Отправить комментарий